Interaktiv miljö med en AudioBänk – gunga och lyssna (E22)

Interaktiv miljö med en AudioBänk – gunga och lyssna (E22)

Skapa en intressant interaktiv miljö med en AudioBänk! En ny möjlighet att väcka intresse, förmedla information eller berättelse.

Pris endast på offertförfrågan

Skapa en interaktiv miljö med en AudioBänk! Den är en perfekt lösning när man vill ha en interaktiv produkt som fungerar både inne och ute, på äldreboende eller på lekplatsen.
Bänken fungerar som en gungstol så när man gungar på den generar man ström, och man kan njuta av en god historia om platsen eller ta del av  intressant information. Ljudinnehållet bestämmer du själv och det är enkelt att byta eftersom det finns på en USB. På bänken finns en volymknapp och den har även av/på funktion med tidlås. Monteringen är enkel och konstruktionen är robust. Och inga elektriska installationer är nödvändiga.

I produktbladet finns mer teknisk information:
Produktblad AudioBank

Relaterade produkter